default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
06
KAS
2016

Anaokulu Kreş Zemin Kaplama

pvc-ozel-tasarim-14

Anaokulu Kreş Zemin Kaplama

Hayatımızın %90’ını iç mekan dediğimiz ev,okul, iş yeri, cafe, restoran, alışveriş merkezi gibi alanlarda geçiririz. Bu durum çocuklarımız için de geçerlidir. Bu nedenle içerisinde bulunduğumuz mekanların insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratan bileşenlerden arındırılması gerekmektedir.

Anaokulu ve kreşler günümüz koşullarında pek çoğumuzun imdadına yetişmektedir. Gerek çalışma hayatımızdan geri kalmamak gerekse de çocuğumuzun güvenilir ellere teslimi ve doğru eğitimi açısından son derece önemli rol oynarlar.

Anaokulu ve kreşlerde kalan çocuklar çeşitli aktivitelerde bulunurlar; oyun, dans, uyku, mini dersler… Çocukların aktivite alanlarında güvenlik hat safhada olmalıdır. Özellikle düşme durumlarında olumsuz bir durumla karşılaşmamak için zeminin darbe emici özelliğine sahip olması gerekir.

oyun-alanlarc4b1

Anaokulu ve kreşlerde tercih edilmesi gereken malzemeler linolyum ve ya pvc zemin kaplama malzemeleridir. Bu malzemelerin taşıması gereken özellikler ise;

  • Çocukların düşme riskinden dolayı akustik olmalıdır
  • İç mekan hava kalitesine etkisi en az olan malzemeler tercih edilmelidir.
  • Ftalat içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Çünkü ftalat çocuklar üzerinde ilerleyen yaşlarda kanser ve kısırlık riski doğurabilmektedir.
  • Ticari tip zemin kaplama malzemeleri tercih edilmelidir. Aksi takdirde ürün kısa sürede aşınma gösterir.
  • Tercih edilecek renkler çocuklar üzerinde olumsuz etki yaratmamalıdır. Bu nedenle renklerin insanlar üzerindeki etkisini iyi araştırmalısınız.
  • Uygulama kalitesine dikkat etmelisiniz. Çünkü ne kadar kaliteli bir malzeme tercih etseniz de uygulama kalitesi düşükse farklı problemlerle karşılaşabilirsiniz.

okul-dosemeleri-510x340

Satış ve Uygulama

Dünya’nın en büyük linolyum ve pvc zemin kaplama malzemeleri üreticileriyle iş ortaklığı yürüten Mast Yapı ve Zemin Kaplama, sizlere doğru ürünün doğru mekanda kullanılması konusunda gerekli desteği verirken, kusursuz uygulama kalitesiyle ileride yaşayabileceğiniz problemleri önlemektedir

Siz de zemin kaplama alanında doğru bir çözüm ortağı arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.