default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
01
ŞUB
2017

Bakım ve Temizlik

PVC Bakım ve Temizliği

Hangi zemin kaplaması döşenirse döşensin, bakım ve temizliğin kullanım sınıfı ve alan üzerindeki trafiğe göre uyarlanması gerekir. Yöntem ve sıklık da bu şekilde belirlenecektir.

Temizliğin ilk adımı, girişe konan paspas ile sağlanan önleyici çözümdür. Temizlenmesi gereken yüzey kirlerinin yaklaşık % 80’i dışarıdan getirilir. Ve bu kirlerin % 90’ı, etkili ve uygun boyutlu bir giriş paspası kullanılarak engellenebilir

Günümüzde oda temizliği, ıslak temizleme prosedürlerini azaltmayı ve yerine daha  kuru teknikler koymayı amaçlar. Örneğin, merkezî yıkanabilir olan ve önceden emdirilmiş paspasların kullanılması ve uygun makinelerin yaygın olarak kullanılması. Böylece çalışma temizlik personeli için daha etkili ve kolay olur ve çevresel etkiler en aza indirilir. Daha az kimyasal temizlik malzemesi ve daha az su kullanılır.

KİRLENME:

Temizleme, kirlerin giderilmesine dayanır:

  • yapışkan olmayan: toz
  • yapışkan: yağ
  • kabuk tutan kir: kireç ve pas

DETERJANLAR:

İŞLEVLERİ:

  • kirlerin giderilmesini kolaylaştırmak
  • kirleri çözünür, böylece kolay çıkarılabilir hale getirmek
  • kirlerin yeniden birikmesini önlemek

BİLEŞİM:

SU + YÜZEY AKTİF MADDE + ASİT VEYA ALKALİN BİLEŞEN + SEKESTERAN + RENKLENDİRİCİ + PARFÜM

PVC temizliğinde kullanılan deterjanların pH değeri ortalama düzeyde olmalıdır. Çamaşır suyu vb. kimyasalların kullanımı malzemenin deforme olmasına sebep olacaktır.

Lekelerin temizlenmesi ve giderilmesi için 4 önemli faktör vardır: Sıcaklık, Zaman, Kimya ve Mekanik. Bu faktörlerin birini, örneğin sıcaklığı artırıp, diğerlerini sabit tutarsanız, daha iyi yıkama performansı elde edersiniz.

PVC bakım ve temizliği hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.