default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
12
KAS
2016

Epoksi Zemin Kaplama

otopark-zemin-kaplama

Epoksi Zemin Kaplaması

Epoksi üstün dayanım ve aşınmaya karşı göstermiş olduğu direnç nedeniyle başlangıçta sağlık sektöründe (özellikle dişçilik) kendisine yer bulan bir materyaldir. 60’lı yıllardan itibaren göstermiş olduğu üstün dayanım ve aşınma direnci nedeniyle inşaat sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır.

Akışkan halde olan bu ürün uygulandıktan bir kaç saat sonra sertleşmeye başlar, ortamdaki ısıya göre yaklaşık 1 hafta içerisinde çok sert bir yapıya ulaşabilir.

epoksi-uygulamasi

Epoksi Uygulaması

Epoksi yapılacak betonun yüzeyi çok temiz ve düzgün olmalıdır. Zemini pürüzsüz hale getirmek için, zemine tesviye şapı uygulaması yapılır. Tesviye şapı zemindeki küçük kusurları gidermek için uygulanır. Eğer ciddi problemler varsa tamir harcıyla zemindeki problemler giderilir. Tesviye şapı atıldıktan sonra epoksi uygulamasına başlanır.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-03-07 12:25:06Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Epoksinin Uygulandığı Alanlar

Epoksi yoğun yaya ve araç trafiğine karşı üstün dayanım gücüne sahip olduğu için özellikle üretim alanları, otoparklar, konsept mağaza ve cafelerde uygulanabilir.

Üretim alanlarında kullanılan makineler tonları bulan ağırlıkta olup, genel olarak stabil vaziyettedirler ve zemin üzerinde baskı oluştururlar. Epoksi üstün dayanıma sahip olduğu için bu tarz stabil ağırlıkları kaldırabilecek güçteki tek zemin kaplama malzemesidir. Epoksinin üzerinde forklift kullanılabilir.

Epoksinin sağlamış olduğu avantajlar:

  • Bakım ve temizliği kolaydır. Hijyeniktir.
  • Tozuma yapmaz.
  • Üzerine uyarı çizimleri yapılarak kaza risklerinin önüne geçilir.
  • Modern bir görünüme sahiptir.
  • Sınırsız renk ve desen seçeneği sunar.

 

Satış ve Uygulama

Zemin kaplama sektörünün öncü şirketleri arasında olan Mast Yapı ve Zemin Kaplama, sunmuş olduğu alternatif zemin kaplama çözümleriyle, sizlere doğru mekanda doğru ürünü kullanma konusunda gerekli desteği vermeye hazırdır. Epoksi zemin kaplama alanında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsinizç

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.