default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
22
NIS
2017

Fabrika Yer Kaplaması

Yanlış kentleşme ve akabinde bu durumu durumu düzeltmek için faaliyete koyulan kentsel dönüşüm yasalarıyla üretim tesisleri ve tüm fabrikalar şehrin merkezinden uzak, yeni oluşturulan sanayi bölgelerine taşınmaya başladı. Bu değişim yeni yapıların inşa edilmesi ve mevcut binaların yenilenmesi olarak sürdürülüyor.

Fabrika Yer Kaplaması

Fabrikalar yoğun yaya ve araç trafiğinin olduğu alanlardır. Bu nedenle tercih edilecek yer kaplama ürünlerinin bu kriter göz önünde bulundurarak tercih edilmeli. Aksi takdir de orta ve uzun vadede ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle forklift kullanılan ve / ve ya hareketli çalışan makinaların kullanıldığı makinelerin olduğu alanlarda tercih edilecek yer kaplamaları mekanik direnci yüksek olan türden olmalıdır.

Kimyevi ürünlerin üretildiği tesislerde kimyasal direnci yüksek yer kaplamaları tercih edilmeli. Aksi takdirde alan kullanıma açıldıktan sonra yer kaplamaları kısa sürede deforme olurken, geri de kötü bir görüntüyle beraber, kötü de bir çalışma alanı bırakabilir.

Fabrikaların üretim alanlarında kullanılabilecek ürünler:

  • Epoksi zemin
  • Pvc yer kaplamaları

Epoksi yer kaplamaları, beton zemin üzerine atılan düzgün bir tesviye şapı üzerine yayılarak uygulanır. Epoksinin yüksek yaya ve araç trafiğine dayanımı yüksek modellerinin yanı sıra kimyevi maddelere karşı direnci yüksek modelleri de var.

fabrika epoksi zemin

Pvc yer kaplamaları özellikle statik elektrik ve hassas bir antibakteriyellik istenen alanlarda tercih edilmelidir. Pvc yer kaplama ürünlerinin farklı kullanım amaçlarına uygun çözümleri vardır. İlaç fabrikaları ve diğer kimyevi madde üretimi yapılan fabrikalarda tercih edilebilir.

laboratuvar yer kaplaması

Detaylı bilgi almak için üretim tesisleri konusunda yurt içinde ve yurt dışında onlarca referansı olan Mast Yapı’yla iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.