default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
15
EYL
2016

Forbo Türkiye

Forbo_Logo_20image_20size

Forbo Flooring

Forbo Zemin Kaplama, merkezi İsviçre olan yaklaşık 150 yıllık geçmişe sahip zemin kaplama sektörünün lider; yüksek kalite ticari ve konut tipi zemin kaplama malzemeleri üreticisidir. Kuruluşundan günümüze devam eden misyonu ve vizyonu gereği çevre duyarlılığı, tasarım ve fonksiyonellik olan Forbo, ürün gamındaki çeşitliliği ve kalitesiyle gelişen pazar ve artan talepler nedeniyle artık Türkiye’de sunmaya başladı.

LVT yani Lüks Vinil Karosu grubunda yer alan ürünleri hariç tüm ürünlerinin üretimlerini başta İngiltere, Fransa ve Hollanda Avrupa’nın büyük ülkelerinin yanı sıra, Orta Avrupa’daki 12 farklı tesisinde EN standartlarında üretilmektedir.   Forbo Flooring; %65’lik pazar payıyla linolyumda dünya lideridir. LVT Grubu ise Çin’deki fabrikalarında üretilmektedir.

Ürün Çeşitleri

Forbo Flooring ürün çeşitlerini sıralayacak olursak:

  • Linolyum-Marmoleum, LVT-Allura, Akustik ve Kompakt Viniller-Sarlon, Complete Step, Novilux)
  • Ticari vinil zemin kaplamaları (rulo & karo, LVT, ESD, loose lay),
  • Tekstil-Flotex, Halı-Tessera, Giriş Sistemleri-Coral&Nuway
  • Kondaktif Viniller-Colorex SD, Colorex ED, Islak mekanlar için-Sarlibase,

Forbo Türkiye pazarında kendisine özellikle:

  • Linolyum (Marmoleum)
  • Halı (Flotex)
  • Yükseltilmiş döşeme

ile kendisine yer bulmaktadır. Pvc zemin kaplama alanındaki rekabetten dolayı pazar sıralamasında Tarkett ve Gerflor’un gerisinde kalmıştır. Bu ürün kalitesi ve ya tasarımdan dolayı değil, rakiplerinin kemikleşmiş pazar payı ve Forbo’nun pazarda linolyum (kendi deyimiyle Marmoleum) üreticisi olarak konumlandırmasından kaynaklanmaktadır.  

Dünya’nın en büyük zemin kaplama malzemeleri üreticileri Tarkett, Gerflor ve Forbo’nun ürünlerini sizlerle buluşturan; hızlı geri dönüş ve kusursuz uygulama kalitesini ilke edinmiş bir çözüm ortağı arıyorsanız  bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.