default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
26
EKI
2017

Hangi alanda hangi zemin kaplama uygulamasını tercih etmeliyiz? 

Bir iç mekanı gösteren ayrıntıların başında şüphesiz zemin tercihi gelmektedir. Bir mekan ne kadar doğru zemin tercihi yapılırsa şüphesiz o kadar iyi görünmektedir. Şimdi sizlere bu yazımızda hem dayanıklılık hemde görsel açıdan hangi zemin kaplama çeşitlerini hangi alanlarda tercih etmeniz gerektiği hakkında fikirleri beyan edeceğiz. 

Okul da hangi zemin kaplama türünü tercih etmeliyiz? 

Okullar ağırlıklı olarak pvc zemin uygulamasını tercih ederler bunun nedeni hem şık görünmesi hemde temiz olmasıdır ayrıca kanserojen madde fatalat barındırmaz. Nadirde olsa epoksi zemin tercih edilebilmektedir.

Hastanelerde hangi zemin kaplama türünü tercih etmeliyiz? 

Hastanelerde okullar gibi hijyene ve görsele önem verdiğinden bir çoğu pvc tercih etmektedir. Ayrıca ameliyathanelerde antiiletken pvcler tercih edilir bu akımı engeller. 

Cafe de hangi zemin kaplama türünü tercih etmeliyiz? 

Cafelerde önemli olan görsel olduğu için pvc ve epoksi tercig edilmekle beraber bizim daha çok önerdiğimiz malzeme lvt zemin kaplamadır. Şık ve dayanıklı malzemedir. Mekanları daha canlı gösterir. 

Anaokulu ve kreşlerde hangi zemin kaplama türünü tercih etmeliyiz? 

Anaokullarında çocuk sağlığı önemli olduğu için pvc tercih edilmektedir. Özellikle son zamanlarda bir pvc çeşiti olan linolyum zemin kaplama jem rengarenk desenleri hemde %100 doğal olması sebebi ile yavaş yavaş ön plana çıkmaya başlamıştır. 

Ofislerde hangi zemin kaplama türünü tercih etmeliyiz? 

Ofisler genelde insan trafiği cok yogun olan alanlar olmadığı için pvc veya ahşap tercihler değerlendirilebilir. 

Fabrikalarda hangi zemin kaplama türünü tercih etmeliyiz? 

Fabrikalar genelde ağır yüklerin taşındığı üstünde kimyasal maddelerin akma ihtimali olmasından dolayı dayanıklı bi malzeme gerektirir. Fabrikalar için en dayanıklı zemin kaplama çeşiti epoksi zemin kaplamadır. Ayrıca şerit vw işaretleme yapılabilir özelliği ile gerekli uyarılar üstüne eklenebilmektedir. 

Otoparklarda hangi zemin kaplama türünü tercih etmeliyiz? 

Otoparklarda üzerinde aşırı araç trafiği ve sürtünmelerden dolayı dayanıklo zemin kaplama malzemesi olan epoksi ile kaplanmalıdır. 

Tüm zemin kaplama uygulamaları için sitemizin iletişim sayfısına giriş yaparak telefon veya mail aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz. 

Tel 0216 457 6411 

Gsm 0543 504 3736 

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.