default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
06
ARA
2016

Homojen Yer Döşemesi

homojen-pvc-yapisi

Homojen Zemin Kaplama

Zemin kaplama sektörü özellikle 1960’lı yıllardan itibaren hızla büyüyen bir sektör haline geldi. İlk yıllarda üretilen ürünler homojen zemin kaplama malzemeleriydi.

Homojen zemin kaplama malzemeleri, aynı reaktöre atılan ham maddelerin belirli bir akışkanlığa ulaşmasının ardından biraz soğuduktan sonra üretim bandında şekil verilmesi ve askılarda kurutulmasıyla elde edilir. Aynı reaktörden çıkarılması nedeniyle malzeme homojen yapıda olur ve baştan sona tek katmandan oluşur.

Homojen zemin kaplama malzemelerinin sınıflandırılması içeriğindeki aşınmazlık kürünün olup olmadığıyla ilişkilidir.

Grup T

Homojen zemin kaplama ürünlerinin üretimi sırasında reaktöre aşınmazlık kürü de dahil edilirse, aşınmazlık kürü malzemenin her katmanında yer alır ve genellikle bu malzemeler Grup T olarak adlandırılır. Yoğun yaya sirkülasyonuna uygudur.

Grup T ürünler yoğun yaya trafiğine mazur kalsalar da yüksek dayanım ve aşınmazlık gücüne sahiplerdir. Ürün ömrü boyuna cila gerektirmez.

Grup P

Homojen PVC zemin kaplama malzemesinin üretimi esnasında ürün reaktörden çıkarılıp, kuruma sırası ve/ ve ya sonrası yüzeyi cilalanırsa, Grup P olarak adlandırılır.

Grup P ürünler yoğun yaya sirkülasyonunun olduğu alanlarda kullanıldığı takdir de kısa süre içerisinde cila atılması gerektirir. Cila atılmadığı takdir de ürün kısa sürede deforme olur. Genellikle az yaya trafiğinin olduğu alanlarda ve ya bakım ve temizliğin sürekli yapıldığı gemicilik sektöründe tercih edilir.

Grup M

Homojen zemin kaplama malzemesinin içeriğinde ve yüzeyinde aşınmazlık kürü yoksa ürün Grup M sınıfındadır.

Grup M ürünlerin neredeyse tamamı özellikle denizcilik sektöründe tercih edilir. Çünkü gemiler sürekli ağır bakım geçirirler ve bu sırada ürün cilalanır.

Satış ve Uygulama

Yoğun sirküslasyonu olan okul, hastane, ofis, idari ve üretim alanları gibi alanlarda cila gerektirmeyen Grup T malzemelerin tercih edilmesi bakım maliyetlerini en aza indirgerken, cila atılma sırasında alanın kapatılması gibi problemlerinde önüne geçer.

Mast Yapı ve Zemin Kaplama, dünyanın en büyük zemin kaplama malzemeleri üreticiliğiyle iş ortaklığı yürütmektedir. Satış ve uygulama detayları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.