default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
17
ARA
2016

PVC Zemin Kaplama Fiyatları

PVC Yer Döşeme Fiyatları

Ülkemizde uzun yıllar boyunca konutlarda görmeye alışık olduğumuz PVC yer döşeme malzemeleri, hastanelerle kullanılmaya başlandıktan sonra yoğun yaya trafiğine sahip, ofis, AVM, okul gibi alanlarda da kullanılmaya başlandı.

 

PVC yer döşeme malzemeleri üreticileri arasında son 10 yılda artan rekabet, farklı markalarında sektöre dahil olmasına sebep olurken, fiyat konusunda da ciddi bir rekabetin artmasına da sebep oldu. Elbette bunun faydası son tüketiciye de yansıdı.

PVC yer döşeme malzemelerinin fiyatlarını belirtirken, ürünün taşımış olduğu teknik özellikleri de göz önünde bulundurmak gerekir.

Homojen PVC yer döşeme malzemelerinin fiyatlarını belirleyen en önemli unsur ürünün hangi sınıfta olduğudur. Grup T veya Tip I olan malzemeler ömrü boyunca cila gerektirmediği için Grup P ve Grup M olan malzemelere oranla daha pahalıdır. Uygulama dahil Grup P ve Grup M malzemelerin fiyatları 11.00 € ila 13.00 € arasında değişmektedir. Grup T malzemeler ise 13.00 € ila 18.50 € arasında değişmektedir.

Heterojen PVC yer döşeme malzemelerinin fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlar üst aşınma tabakası kalınlığı ile malzemenin toplam kalınlığıdır. Yoğun yaya trafiğinin olduğu alanlarda en az 0.65 mm kalınlığında malzemeler kullanılmalıdır. Genel olarak kullanılan malzeme 2.00 mm toplam kalınlığa sahip, 0.70 mm üst aşınma tabakasına sahip ürünlerdir. Bu ürünlerin fiyat aralığı ise 11.50 € ila 13.50 € arasında değişmektedir.

Elbette belirtmiş olduğumuz fiyatları:

  • Metraj
  • Zemin koşulları
  • Uygulama yapılacak yer (Ülke, il, ilçe)

PVC yer döşeme malzemelerinin fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.