default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
17
ARA
2017

Tarkett Linoleum Linolyum

Dünyanın en büyük esnek zemin kaplama malzemeleri üreticisi olan Tarkett, ilk zemin kaplama malzemesi olarak üretilen linolyumunda üreticilerinden biridir.

100 yılı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden Tarkett’in linolyum konusundaki uzmanlığını Linoville serisini inceledikten sonra fark edeceksiniz.

Linolyum konusunda en büyük rakibi Forbo’yla yarışında ürünün aşınmazlık kürünü ve renk seçeneklerini yenileyen Tarkett ciddi bir pazar payı kazanmış durumunda.

Ülkemizde pek çok projede tercih edilmiş olan Tarkett Linolyum’a ait özellikleri ise şöyle sıralayabiliriz:

Teknik

– Üstün aşınma dayanımı

– Yoğun yaya sirkülasyonuna karşı üstün performans

– Aşınma direncinin yüksekliği

– 2.00 mm’den 4.00 mm’e kadar değişen kalınlık seviyeleri

– Rekabetçi fiyatlar

– Toz ve leke tutmazlık

– Bakım ve temizlik kolaylığı

– Xf2 aşınmazlık kürü

– %100 doğal malzemelerden oluşan homojen yapı

– İçeriği; keten tohumu, bezir yağı, mantar, çam sakızı ve bitkilerden elde edilen renk pigmentleri

Kullanım Alanları

Yoğun yaya sirkülasyonuna karşın üstün aşıma direncine sahip olan Tarkett Linolyum özellikle eğitim yapılarında ve ofislerde tercih edilmektedir.

Ürün geliştirilmiş aşınmazlık kürü sayesinde uzun yıllar ilk günkü görünümünü korumaktadır.

Tarkett Linolyum, Leed ve Breaam sertifikasına aday yeşil bina konseptindeki yapılarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Uygulama Detayları

Hassas bir yapıya sahip olan linolyumun uygulaması alanında uzman ve deneyimli bir ekip tarafından yapılmadığı takdir de istenilen sonuçların sağlıklı bir şekilde elde edilemediğini görmekteyiz.

Linolyum her ne kadar esnek yapıda olsada özellikle hastanelerdeki kepli yastık süpürgelikte tercih edilmemesi gereken bir ürün. Çünkü kepli yastık süpürgeliğe yerleştirilmesi sırasında üründe kılcal çatlaklar meydana gelebiliyor. Bu yalnızca Tarkett değil, bayiliğini yapmış olduğumuz diğer bir firma olan Forbo içinde geçerli bir durum. Linolyum, PVC kadar esnek bir yer döşemesi değildir.

Uygulama öncesi atılan tesviye şapı, zemindeki tüm pürüzleri gidermeli ve linolyum döşenmeden önce özel linolyum yapıştırıcısı zemine sürülerek kıvamı alması beklenmelidir.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.