default-logo
0212 450 15 18 | info@mastyapi.com
26
MAY
2016

Yükseltilmiş Döşeme Kaplaması

zemin

Yükseltilmiş Döşeme Kaplaması

Günümüzde modern bir görünüm sağlamasının yanı sıra kablolama, sıhhı tesisat, ısıtma-soğutma sistemlerinin gizlenmesi ve yaşanabilecek bir problemde kolay müdahale imkanı sunması nedeniyle özellikle ofis zeminlerinde yükseltilmiş döşeme tercih edilmektedir.

Zemine uygulanan yükseltilmiş döşeme panellerinin üstü iki şekilde kaplanmaktadır. Birincisi fabrikada üretim esnasında preslenerek yapılan kaplama, ikincisi ise yükseltilmiş döşeme panelleri zemine uygulandıktan sonra üzerinin pvc esaslı zemin kaplama malzemeleri ve ya halı ile kaplanması.

Pek çok kişi fabrikada yüzeyi pvc ile kaplanmış yükseltilmiş döşemeyi tercih etse de bu ileri de dezavantaj sağlayabilir.

Yükseltilmiş döşeme üzerine presleme yapılan kaplamaların kalınlığı 2.00 mm’dir. Yükseltilmiş döşeme panellerinin dört bir yanında küçük tırnaklar vardır ve 2.00 mm kalınlığındaki pvc, bu tırnaları absorbe demez. Zaman içerisinde köşe tırnakları belirgin hale gelerek, çirkin bir görüntü oluşturur. Bir diğer dezavantaj preslenerek uygulanan pvc, deforme olduğunda değiştirme imkanınız yoktur. Bu nedenle paneli komple değiştirmek zorunda kalırsınız. Son olarak paneller arasındaki derzler zamanla belirgin hale gelerek, çirkin bir görüntü oluşturur.

Yükseltilmiş döşeme üzerine uygulanması en doğru olan malzeme grubu, LVT (Lüks Vinil Karosu)’dir.  Lüks Vinil Karoları, özel ebatlı ve özel kalınlıklarda üretilen pvc zemin kaplama malzemeleridir.

Mast Yapı ve Zemin Kaplamaları olarak, Tarkett ve Gerflor gibi dünyanın en büyük zemin kaplama şirketlerinin bayiliğini yapmaktayız. Bu iki büyük şirketin yükseltilmiş döşeme üzerine uygulanabilecek ürünleri:

– Tarkett

  • ID Square
  • ID Loose Lay

 

– Gerflor

  • Saga

Konu ve ürünlerle ilgili detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz uygun olduğunuz bir gün ve saatte sizleri ziyaret ederek, sorularınızı yanıtlayabilir, alternatif çözümler sunarak, çözüm ortağınız olabiliriz.

 

DETAYLI BİLGİ VE FİYAT TEKLİFİ TALEBİ

 

RANDEVU TALEBİ

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

*

captcha *

Bu site webtasarim ve internet hizmetleri tarafindan hazirlanmistir.